W grudniu uczniowie klas 2a, 2b, 3a i 4a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie wraz z wychowawcami i opiekunami- rodzicami wybrali się na wycieczkę do  Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie.

Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się od wielu lat, a jej wyroby znane są na całym świecie. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do wydmuchiwanej bombki o różnym kształcie. W trakcie zwiedzania dzieci podziwiały kolekcje ręcznie wykonanych ozdób świątecznych oraz uczestniczyły w warsztatach malowania własnych bombek. Na przezroczyste bombki pędzlami nanosiły specjalny klej, a następnie obsypywały je różnymi kolorami brokatu. Na zakończenie dzieci otrzymały od Św. Mikołaja prezent (słodkie lizaki) oraz po dwie bombki wykonane własnoręcznie. Była to nauka połączona z zabawą i niesamowitą magią świąt.

Dziękujemy za niesamowite wrażenia.

Magdalena Kuć

„Czytamy lektury- Karolcia”

W ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz rozbudzania stałego kontaktu z książką, dnia 1. 12. 2022r. w klasie trzeciej odbył się konkurs pięknego, głośnego czytania „Czytamy Karolcię”. Uczniowie czytali fragmenty omówionej lektury. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w konkursie i solidnie przygotowały się do swoich wystąpień. Mistrzami głośnego, pięknego czytania zostali: Anna Mróz (I miejsce), Carmen Trubacz (II miejsce), Oliwier Kutryb (III miejsce). Ponadto wyróżnienie otrzymali: Jan Chmiel, Igor Dykier, Jakub Polewaczyk i Szymon Waszczyszyn. Dzieci miały okazję wyrazić swoje emocje i budować pozytywne poczucie własnej wartości. Konkurs odbył się w miłej, życzliwej atmosferze. Dziękuję uczniom za udział i piękne czytanie.

Jolanta Dziuba

Wioletta Ślepokura

W piątek 7 października 2022r. w klasie III nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Data ta nie jest przypadkowa- od dwunastu lat, w każdy pierwszy piątek października- w tym roku przypada on na 7 października- odbywa się akcja edukacyjna- Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania- uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Uczniowie klasy III już od wtorku zmagali się z tabliczką mnożenia, przez trzy dni zdobywali punkty, które po zsumowaniu wyłoniły zwycięzców- Klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia:

I m-ce- Magdalena P.

II m-ce- Antoni B.

III m-ce- Filip Chatkiewicz

Oprócz rozstrzygnięcia konkursu, uczniowie mogli tego dnia utrwalić tabliczkę mnożenia rozwiązując działania oraz kolorując obrazki według podanych wyników. Ze wszyskimi zadaniami poradzili sobie z uśmiechem na ustach.

Wioletta Ślepokura

29 września 2022r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się do kina na film pt. "Tedi i szmaragdowa tablica". Mogliśmy obejrzeć przygody tytułowego Tediego, którego największym marzeniem jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc podczas wycieczki.

Wioletta Ślepokura, Magdalena Kuć, Paulina Ratowska, Ilona Dołęga

28 września uczniowie, klas ósmych i siódmej, udali się do Teatru Dramatycznego w Elblągu, aby śledzić losy Balladyny. Dzięki spektaklowi można było jeszcze raz przekonać się, że "Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie nie jest mi obce" jest nadal aktualne. W każdym człowieku Dobro przeplata się ze Złem… Historia starszej córki Wdowy, jej droga do władzy stale budzi pytanie: Ile gotów jest poświęcić człowiek, aby zdobyć to o czym marzy?

Twoje IP: 3.236.47.240
2023-02-03