W szkolnej świetlicy spędzamy czas w różny sposób - bawimy się, oglądamy bajki, układamy puzzle, budujemy z klocków, śpiewamy, odrabiamy lekcje ale często mamy też inne zajęcia. Dziś (25.10.18r.) robiliśmy koktajle - te z owoców i warzyw jako dobry pomysł na lekki początek dnia lub przekąskę. Na bazie wody lub jogurtu naturalnego są o wiele zdrowsze od batonika. My też chcieliśmy spróbować tej smakowitej przekąski, więc zrobiliśmy pyszne koktajle z różnych owoców.

Jadwiga Gierlof

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi wychowawcy świetlicy szkolnej przeprowadzili spotkania, których celem było przestawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Omówione zostały zasady zachowania się w trakcie zabaw na śniegu, lodowisku czy górce. Szczególną uwagę zwrócono na zakaz zabawy  w niedozwolonych miejscach, gdzie może dojść do wypadku.

Przypomniano również o podstawowych numerach alarmowych  w przypadku zdarzeń losowych.  Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Wszystkim dzieciom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Wychowawcy H. Glińska-Szmatowicz, Jolanta Dziuba

Grudzień, to szczególny miesiąc dla dzieci. To czas kiedy pojawiają się pomysły na ozdoby choinkowe, powitanie św. Mikołaja. Wokół zaczyna panować wyjątkowy nastrój świąt Bożego Narodzenia. Dzieci ze świetlicy rozpoczęły tworzenie dekoracji świątecznych, trzeba przygotować salę. Musi być wyjątkowa!  Tak powstały przepiękne choinki, gwiazdy, płatki śniegowe, Mikołaje, witraże. Wspólnie z dziećmi ubraliśmy drzewko choinkowe.  Miesiąc grudzień upłynął w atmosferze świątecznej, to okazja do rozmów o zwyczajach bożonarodzeniowych. Uczestnicy zajęć poznali skąd się wzięła tradycja ubierania drzewka, kolacji wigilijnej, śpiewania kolęd. Dlatego należy pamiętać, że to co najważniejsze w tym wyjątkowym czasie, to spotkania w gronie rodzinnym, życzenia płynące      z serca i kultywowanie polskiej tradycji.

Twoje IP: 18.209.104.7
2019-07-17