Dnia 15.09.22r. Biblioteka Szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, organizowanego w szkole przez Samorząd Uczniowski. To święto kreatywności, odwagi i zabawy było okazją, aby bibliotekarz w klasach I-III przeczytał książeczkę P. H. Reynolds pt. „Kropka” – piękną opowieść o talentach, które kryją się w każdym z nas. Bohaterką przeczytanej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali treści książeczki, a zajęcia organizowane przez nauczycieli w ramach tego święta pomogły dzieciom poznać swoje mocne strony i pobudzić własną wyobraźnię. Zabawa była wyśmienita.

Jolanta Dziuba

10 września 2021r. nasza Szkoła tradycyjnie wzięła udział w Narodowym Czytaniu.

Reprezentanci klas ósmych– Maja Dziedzic, Weronika Dzika, Dominika Fijałkowska oraz Dominik Trociuk odczytali fragment dramatu autorstwa Gabrieli Zapolskiej pod tytułem ,,Moralność pani Dulskiej”. Uniwersalny charakter utworu podkreślony został przez interpretatorów, przenoszących słuchaczy do kamienicy, gdzie dzieją się rzeczy, które nie śniły się filozofom...

Dziękujemy Centrum Kultury oraz Bibliotece Miejskiej w Ornecie za zaproszenie i do zobaczenia za rok.

Jolanta Dziuba, Katarzyna Kisielew, Maria Żeleźniak

Twoje IP: 3.236.47.240