Szare, ponure dni listopada i grudnia to okazja, aby w Bibliotece Szkolnej zorganizować jeszcze jedną imprezę czytelniczą. W ramach "Spotkania z bajką" (cykl czytelniczy) w dniu 4. 12. 2018r. nauczyciel bibliotekarz zorganizował "Andrzejkowy Piknik". Cykliczne spotkanie przybrało charakter dobrej zabawy. Uczniowie nietypowo rozgościli się na kocach rozłożonych na podłodze. Przy zasłoniętych roletach, zapalonych świecach, w atmosferze oczekiwania wysłuchali nagrania legendy "Bazyliszek'. Ten moment spotkania nawiązywał do obchodów 100lecia niepodległości Polski. Przybliżając polskie legendy propagujemy wartości patriotyczne oraz rozwijamy poczucie przynależności narodowej. Dalsza część spotkania miała charakter luźnej rozmowy przy słodkim poczęstunku. Dzieci wypowiadały się na temat andrzejkowych zwyczajów. Impreza zakończyła się wróżeniem z serc. Wiele radości i okrzyków zachwytu sprawiła wróżba przepowiadająca przyszłościowe zawody dzieci. Zabawa to naturalna, wrodzona metoda uczenia się człowieka, a uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że potrafią się dobrze bawić.

Jolanta Dziuba

W związku z Dniem Pluszowego Misia, Biblioteka Szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą. Uczniowie klas I-III przynieśli swoich ulubieńców - pluszowe misie do biblioteki. Nauczyciel zorganizował kącik maskotek oraz wystawkę książek o misiach. 27. 11. 2018 r. odbyły się krótkie spotkania z najmłodszymi klasami naszej szkoły, na których przypomniano historię pluszowego misia jako maskotki. Dzieci wypowiadały się na temat swoich pluszaków, opowiadały krótkie historie związane z maskotkami. Na koniec nauczyciel zaprezentował misia, który przywędrował do nas z Włoch - miś opowiedział po włosku bajkę na dobranoc. Ten miły akcent wprowadził wszystkich w bardzo radosny nastrój. Dzieci mogły odwiedzać swoich pupili na każdej przerwie. Przedłużeniem imprezy  było "Spotkanie z bajką", na którym uczestnicy słuchając fragmentów książek o misiach wykonali prace plastyczne "Mój kochany miś". Prace zostały wywieszone w bibliotece, a dzieci nagrodzono skromną "słodkością". Pluszaki wróciły do domów, a my mamy wspomnienia świetnej zabawy.

Już tradycyjnie jeden dzień w roku szkolnym biblioteka poświęca na zabawę książką - odgadywanie zagadek. 20. 11. 2018r. (wtorek), uczniowie naszej szkoły odwiedzając bibliotekę na wszystkich przerwach mogli posłuchać zagadek, odgadywać je i otrzymać "małą słodkość". Aktywność była ogromna, zabawa cudowna, a atmosfera przepełniona radością. Nawet uczniowie ze starszych klas zaglądali do biblioteki, aby wspólnie się bawić. Urozmaiceniem imprezy było wyszukiwanie na wystawce nowości (książki pozyskane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa), książek wskazanych przez nauczyciela. Przedłużeniem "Dnia Zagadki" było "Spotkanie z bajką", na którym dzieci oprócz odgadywania próbowały same układać zagadki. Gościem szczególnym zajęcia była Pani Dyrektor, która także uczestniczyła w zabawie. Dzień zaliczamy do bardzo udanych, a dobra zabawa z książką to przykład pożytecznego spędzania czasu wolnego.

Jolanta Dziuba

Twoje IP: 52.23.234.7