KOŁO  TANECZNE ,, WESOŁE NUTKI”

ROK SZKOLNY 2018/2019

Zajęcia innowacji Koło Taneczne - ,,Wesołe Nutki ” w klasach I -III odbywały się raz w tygodniu w każdy piątek. Początkowo w zajęciach uczęszczało 14 uczennic. Natomiast po weryfikacji w związku z częstą nieobecnością pozostało 11 dziewczynek.

Głównym celem zajęć było kształtowanie zainteresowaniem tańcem i poczucie rytmu. Duży nacisk położono na integrację dzieci, grę aktorską – uśmiech i radość, budowanie wiary we własne siły  a także budowanie pozytywnego obrazu siebie i kolegi. Uwieńczeniem zajęć był występ w Miejskim Domu Kultury  w Ornecie podczas apelu zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Wesołe Nutki zatańczyły  do melodii Safri Duo. Cała społeczność szkolna nagrodziła pokaz wielkimi brawami.

Małgorzata Godzina
Magdalena Kuć
Halina Waszczyszyn

I PÓŁROCZE

Realizację innowacji ,,Koło Taneczne - Wesołe Nutki” w klasach I- III rozpoczęłyśmy w listopadzie 2018 r.  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu
w piątek, na które uczęszcza 14 uczennic.Celem zajęć jest rozbudzanie i kształtowanie podstawowych umiejętności ruchowych poprzez uwzględnianie indywidualnych cech osobowości oraz właściwą korelację między rozwojem fizycznym i emocjonalnym. Rozładowanie napięć
i energii nagromadzonej podczas pobytu w szkole poprzez  naukę układów choreograficznych do muzyki w różnym rytmie. Podczas zajęć realizowano następującą tematykę:

• Casting do koła, sprawy organizacyjne ( konkurs na nazwę koła, regulamin, cele i zadania).
  • Wybór utworu muzycznego –Safri Duo, zabawy integrujące zespół.
  • Kształtowanie rozgrzewkowych ćwiczeń tanecznych.
  • Nauka techniki pracy ramion, nóg i głowy w różnych płaszczyznach.
  • Nauka kroków i ruchów do układu.
  • Ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz relaksujące.
  • Doskonalenie wcześniej poznanych figur, nauka nowych kroków tanecznych.

Uczennice czerpią radość z uczestnictwa w zajęciach. Odnoszą się do siebie życzliwie,  wzajemnie pomagając w przezwyciężaniu trudności. Atrakcyjność zajęć podniesiono poprzez zakup pomponów do choreografii. Zaplanowano również zakup stroju tanecznego. Dużą trudnością dla prowadzących jest niesystematyczna frekwencja dzieci. W II półroczu uczennice zaprezentują się podczas uroczystości szkolnej.

Małgorzata Godzina
Magdalena Kuć