I PÓŁROCZE

Realizację innowacji ,,Koło Taneczne - Wesołe Nutki” w klasach I- III rozpoczęłyśmy w listopadzie 2018 r.  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu
w piątek, na które uczęszcza 14 uczennic.Celem zajęć jest rozbudzanie i kształtowanie podstawowych umiejętności ruchowych poprzez uwzględnianie indywidualnych cech osobowości oraz właściwą korelację między rozwojem fizycznym i emocjonalnym. Rozładowanie napięć
i energii nagromadzonej podczas pobytu w szkole poprzez  naukę układów choreograficznych do muzyki w różnym rytmie. Podczas zajęć realizowano następującą tematykę:

• Casting do koła, sprawy organizacyjne ( konkurs na nazwę koła, regulamin, cele i zadania).
  • Wybór utworu muzycznego –Safri Duo, zabawy integrujące zespół.
  • Kształtowanie rozgrzewkowych ćwiczeń tanecznych.
  • Nauka techniki pracy ramion, nóg i głowy w różnych płaszczyznach.
  • Nauka kroków i ruchów do układu.
  • Ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz relaksujące.
  • Doskonalenie wcześniej poznanych figur, nauka nowych kroków tanecznych.

Uczennice czerpią radość z uczestnictwa w zajęciach. Odnoszą się do siebie życzliwie,  wzajemnie pomagając w przezwyciężaniu trudności. Atrakcyjność zajęć podniesiono poprzez zakup pomponów do choreografii. Zaplanowano również zakup stroju tanecznego. Dużą trudnością dla prowadzących jest niesystematyczna frekwencja dzieci. W II półroczu uczennice zaprezentują się podczas uroczystości szkolnej.

Małgorzata Godzina
Magdalena Kuć