Sprawozdanie z realizacji Innowacji Pedagogicznej
"Czytam z klasą- lekturki spod chmurki"

Uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie zakończyli realizację I modułu – FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI. Wspólnie wybraliśmy baśń Hansa Christiana Andersena  pt.„Dziewczynka z zapałkami”.
Swoją przygodę uczniowie rozpoczęli od obejrzenia filmu, w którym Czytuś, bajkowa postać z plasteliny, zachęca dzieci do czytania wybranych lektur. Następnie zostali zapoznani z zadaniami modułu I. Urządzili kącik, w którym zamieszkały własnoręcznie wykonane, plastelinkowe Czytusie. Założyli lekturniki – ozdabiając ich pierwsze strony i uzupełnili wszystkie kolejne dotyczące wybranej lektury. Przypomnieli sobie treść książki oraz ćwiczyli pamięć z lektury różnymi ćwiczeniami, scenkami i zadaniami.
Zadania do wykonania:
1. Wypełnili lekturniki.
2. Wykonali zakładki do książek według własnego pomysłu.
3. Wysłuchali treści lektury, a także sami przeczytali wybrane fragmenty przedszkolakom.
4. Ostatnim zadaniem było wykonanie na dużych arkuszach szarego papieru postaci bohaterki lektury.
Uczniowie z przyjemnością wykonali wszystkie zadania doskonaląc swoje umiejętności i rozwijając współpracę w grupie. Po feriach czas na zadania modułu drugiego!

Wioletta Ślepokura

Bożena Ogiela