Dnia 25. 09. 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej "Narodowe Czytanie"; objętej Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku odsłona "Narodowego Czytania" w naszym mieście miała charakter lokalny. Uczestniczyły w niej wszystkie orneckie szkoły, Biblioteka Publiczna, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ornecie. Inicjatorem takiej formy akcji był Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel, a koordynatorem Biblioteka Publiczna w Ornecie. Lekturą tegorocznej edycji są największe dzieła polskiej nowelistyki. Wydarzenie miało miejsce pod Ratuszem, rozpoczęło się o godz. 11.00. Poprowadziła je Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ornecie  Elżbieta Suchodolska. Po oficjalnych powitaniach jako pierwszy wystąpił Burmistrz Ornety, który odczytał fragment noweli H. Sienkiewicza "Sachem". Na spotkanie przybył także zastępca Burmistrza Andrzej Gierlof. Nasi uczniowie przygotowani przez Panie Katarzynę Kisielew i Marię Żeleźniak; zaprezentowali fragmenty noweli E. Orzeszkowej "Dobra pani". Kibicowała im Dyrektor naszej szkoły Małgorzata Szuba. Szczególnymi gośćmi były przedszkolaki, które z wielką uwagą wysłuchały czytanych nowel. Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli okazję ostemplować egzemplarz swoich nowel okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP. Cała uroczystość odbyła się w miłej, pogodnej atmosferze. Była to wspaniała okazja do poznania narodowej literatury poprzez integrację środowiska lokalnego naszego miasta.

Twoje IP: 3.228.24.192
2019-10-14