Szare, ponure dni listopada i grudnia to okazja, aby w Bibliotece Szkolnej zorganizować jeszcze jedną imprezę czytelniczą. W ramach "Spotkania z bajką" (cykl czytelniczy) w dniu 4. 12. 2018r. nauczyciel bibliotekarz zorganizował "Andrzejkowy Piknik". Cykliczne spotkanie przybrało charakter dobrej zabawy. Uczniowie nietypowo rozgościli się na kocach rozłożonych na podłodze. Przy zasłoniętych roletach, zapalonych świecach, w atmosferze oczekiwania, wysłuchali nagrania legendy "Bazyliszek". Ten moment spotkania nawiązywał do obchodów 100 lecia niepodległości Polski. Przybliżając polskie legendy propagujemy wartości patriotyczne oraz rozwijamy poczucie przynależności narodowej. Dalsza część spotkania miała charakter luźnej rozmowy przy słodkim poczęstunku. Dzieci wypowiadały się na temat andrzejkowyh zwyczajów. Impreza zakończyła się wróżeniem z serc. Wiele radości i okrzyków zachwytu sprawiła wróżba przepowiadająca przyszłościowe zawody dzieci. Zabawa to naturalna, wrodzona metoda uczenia się człowieka, a uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że potrafią się dobrze bawić.

Jolanta Dziuba

Twoje IP: 3.236.112.98