Dnia 30. 10. 2019r. do biblioteki przybyli uczniowie kl. I. Będąc już po ślubowaniu, w pełni odpowiedzialni, złożyli przysięgę i stali się pełnoprawnymi czytelnikami Biblioteki Szkolnej. Ten fakt poprzedziło zwiedzanie pomieszczeń biblioteki i odczytanie regulaminów wypożyczalni i czytelni. Szczególny nacisk położono na sposób obchodzenia się z książkami i konieczność ich szanowania. Cała uroczystość przeplatana była zabawami ruchowymi, zagadkami oraz krótką informacją na temat patrona szkoły Janusza Korczaka. Na pożegnanie każdy uczeń opuścił bibliotekę z wypożyczoną książką i małym prezencikiem (zakładka do książki).

Gratulujemy Pierwszaki!!!

We wrześniu i październiku 2019r. nauczyciel bibliotekarz przeprowadził cykl lekcji i zajęć poświęconych patronowi szkoły Januszowi Korczakowi. Celem zajęć było popularyzowanie wiedzy o życiu i twórczości patrona szkoły oraz przypomnienie myśli pedagogicznej Starego Doktora. Przybliżono uczniom sylwetkę Janusza Korczaka: lekarza, pedagoga, pisarza, człowieka pełnego ciepła, o ogromnym sercu, który walczył o prawa i godność dzieci. Uczniowie w starszych klasach mieli możliwość zapoznania się z piękną pozycją literacką "Janusz Korczak. Fotobiografia", która przybliżyła im historię poprzez fotografię, ukazując Janusza Korczaka jako wzór człowieka i nauczyciela.

1319170
1970