W dniu 22.12.2022 r w Szkole Podstawowej nr 4, odbyły się Jasełka Szkolne przygotowane przez uczniów z  klasy IV pod opieką p. Janiny Krzyżanowskiej i p. Katarzyny Kisielew. W spotkaniu Jasełkowym uczestniczył: Burmistrz Ornety p. Ireneusz Popiel, siostry zakonne ze Zgromadzenia sióstr Katarzynek w Ornecie, podopieczni ze ŚDS w Henrykowie z p. Anią Wiewiórską, rodzice, pracownicy i nauczyciele z naszej szkoły. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od kolędowania. Każda z klas odśpiewała przygotowaną kolędę. Jasełka rozpoczęły się od ,,Tańca Aniołów” przygotowanego przez uczennice z klasy VIII a. Oprawę muzyczną uświetnił  Zespół Wokalny działający  przy naszej szkole- uczennice klasy 6a i 6b. Spotkanie Jasełkowe poprowadzili: p. Marek Rońda i p. Janina Krzyżanowska .Przedstawienie z pewnością zapadło w pamięci widzów, ponieważ pozwoliło choć na chwilę przenieść oglądających w krainę tradycji świątecznych i wśród przyjaciół przeżyć chwilę tego cudownego Bożonarodzeniowego nastroju miłości i radości.

Janina Krzyżanowska

Dnia 7.12.2022r. na zajęciu „Spotkanie z bajką” , odbyła się szkolna impreza „Mikołajkowy Piknik”. Uczniowie jak zwykle przyszli do biblioteki posłuchać bajek. Tym razem czekała na nich niespodzianka. Z czytelni zniknęły stoliki, a pojawiły się na podłodze koce. Uczniowie usadowili się na tych kocach i w miłej atmosferze – wystawka książek o Mikołaju, zapalone świece, opuszczone rolety- wysłuchali opowieści „Witaj Święty Mikołaju”. Po wysłuchaniu bajki rozmawiano o tradycjach świątecznych i marzeniach prezentowych pod choinką. Jak nazwa imprezy zapowiadała, spotkanie skończyło się zdrowym i słodkim poczęstunkiem. Dzieci zajadając jabłuszka i pogryzając ciasteczka opowiadały o swoich wspomnieniach i oczekiwaniach wcześniejszych i przyszłych świąt.

Bogatych i wymarzonych prezentów!!!

Biblioteka Szkolna

Uczniowie klasy 2b oraz 3a dzień 6 grudnia, czyli Mikołajki spędzili aktywnie i w nietypowy sposób- na strzelnicy. Młodzi uczniowie podczas wizyty usłyszeli jak bezpiecznie zachowywać się na strzelnicy oraz jak się posługiwać tego typu sprzętem. Po krótkim wykładzie uczniowie uczestniczyli w mini zawodach strzeleckich. Podczas oczekiwania na swoją kolej dzieci kolorowały obrazki świąteczne, a także miały możliwość zagrania w piłkarzyki. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, medal i słodki upominek, a najlepsi strzelcy w swojej grupie otrzymali drobne nagrody.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi Klubu "Orneckie Smoki” Panu Sebastianowi Leszczyńskiemu, a także rodzicom za pomoc w organizacji mikołajek, za uśmiechy najmłodszych i zadowolone minki. Ho ! Ho! Ho!

Magdalena Kuć

Wioletta Ślepokura

MIKOŁAJKOWO W GALERII ART-NOVA

W grudniu uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach świątecznych, które zorganizowane były przez Galerię Art-Nova w Ornecie. Uczniowie tworzyli mikołaje choinkowe z szyszek, piękne kokardy prezentowe, a także uczyli się w jaki sposób zapakować prezent pod choinkę. Dzięki warsztatom poczuliśmy atmosferę zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia.

Magdalena Kuć

Wioletta Ślepokura

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w kolejnej Zbiórce Żywności organizowanej przez centrum Caritas w Olsztynie przy współpracy z Parafią w Ornecie. Podczas dwudniowej zbiórki w sklepie Biedronka wolontariusze zebrali 510 kg żywności, która została przekazana dla osób starszych z naszej gminy.

Opiekun koła J. Krzyżanowska

Twoje IP: 3.236.47.240